На Херсонщині почали карати за булінг

На Херсонщині почали карати за булінг
На Херсонщині почали карати за булінг
На Херсонщині почали карати за булінг


20 березня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня відбулося друге засідання першого в Україні штабу протидії булінгу (цькуванню).
Начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський нагадав присутнім, що 19 січня 2019 року набрав чинності Закон України щодо протидії булінгу.
- За цей час співробітники юстиції міста та області провели 108 тематичних уроків і лекцій, у тому числі і для педагогів, у яких взяли участь більше 2000 школярів і студентів, - зазначив Костянтин Хутковський та додав, що під час проведення інформаційної кампанії «Зупинимо булінг разом!» розповсюджено майже 2 тисячі буклетів та листівок.
З січня 2019 року працює «гаряча лінія» з питань запобігання булінгу. На неї вже надійшло 15 звернень, під час яких громадяни могли отримати консультації про подальші дії, деякі жителі області цікавилися що таке булінг та яка за нього передбачена відповідальність. По одному найбільш резонансному зверненню співробітники юстиції Херсонщини ініціювали виїзд до Таврійської школи Голопристанського району для допомоги у вирішенні конфлікту.
А саме: ученицю 5 класу Олю на уроці фізкультури однокласники так сильно штовхали, що у дитини тріщина у бердовій кістці. Мама дівчинки стверджує, що діти це зробили навмисно, і подібне цькування стається не вперше. Якось школярці затисли руку дверима. Директорка та класний керівник, у свою чергу, стверджують, що жодного булінгу не було. А мав місце лише нещасний випадок.
Начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Херсонській області Ярослав Вікторович розповів, що за даним фактом триває слідство. І поки справу кваліфікують не за статтею булінг, а як нанесення тілесних ушкоджень.
Це питання залишається на контролі штабу.
Також до антибулінгового штабу звернулись батьки кількох учнів Херсонської школи №52. Мати школярки запевняє, що вчителька математики дозволяє собі ображати дітей, не випускає до вбиральні та упереджено ставиться до її доньки. Подібне явище, за словами матері, триває вже не перший місяць. Начальнику Департаменту освіти ХОДА Євгену Криницькому доручили розібратись у цій ситуації.
Зокрема на Херсонщині вже є 3 рішення суду за статтею «булінг»:
❗️5 березня 2019 року суддя Високопільського районного суду області виніс постанову про накладення штрафу на батька за поведінку його сина. Восьмикласник штовхав і вдарив дівчину. За цей вчинок батько заплатить штраф 1700 грн.
❗️14 березня суддя Білозерського районного суду наклав штраф на мати свого сина. Хлопець штовхнув дев’ятикласницю, ще й нецензурно висловлювався в її бік. У суді він свою провину визнав і розкаявся. Проте все одно мати має сплатити штраф у розмірі 850 грн.
❗️15 березня у Новій Каховці суд зобов’язав 17-річного хлопця публічно вибачитись перед 14-річною дівчиною. Хлопець розмістив у соціальній мережі фото дівчини образливого змісту.
Окрім контролю за розглядом звернень, що надійшли до штабу, Костянтин Хутковський запропонував:
✅забезпечити усі навчальні заклади інформаційними матеріалами щодо алгоритмів дії у випадку виявлення булінгу;
✅забезпечити навчальні заклади області інформацією щодо роботи «гарячої лінії» штабу протидії булінгу.
✅провести спільні лекції та тематичні уроки щодо протидії булінгу з керівниками навчальних закладів, педагогічними колективами,психологами при навчальних закладах і батьківськими комітетами.
Нагадаємо, що антибулінговий штаб на Херсонщині створений 19 грудня 2018 року розпорядженням голови Херсонської ОДА. До нього входять представники Херсонської юстиції, патрульної поліції, ювенальної превенції ГУНП у Херсонській області, «Центру пробації» у Херсонській області, управління освіти міста та Департаменту освіти області, обласної служби у справах дітей, «Херсонської академії неперервної освіти», громадських організацій.
#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
#СтопБулінг
#ЗупинимоБулінгРазом
#НіЦькуванню

Добавить комментарий

Оставить комментарий