У законодавство про парламентські вибори треба вносити зміни - Путілов

У законодавство про парламентські вибори треба вносити зміни - Путілов

У середовищі експертів вже давно обговорюється необхідність внесення змін до виборчого законодавства, що стосується парламентських виборів.

Є відповідні законодавчі ініціативи. Андрій Путілов виступає за відкриті списки на парламентських виборах і пояснює свою позицію так: - Сьогодні Україна в стані війни, і країна-агресор проводить ще й війну інформаційну.

Що нас чекає восени, коли Україна буде вибирати парламент за чинною системою, коли є депутати-мажоритарники? Ми отримаємо близько двохсот мажоритарних округів, а по суті - 200 гарячих точок, - вважає Андрій Путілов.

- Уявіть собі цю напругу, цей накал сил, при тому, що в країні, мабуть, чимало зареєстрованої і нелегальної зброї на руках. В існуючих реаліях мажоритарна система може створити величезну проблему. І потім кожен з кандидатів буде намагатися захистити свої голоси, а це протистояння, непотрібні Україні. Путілов впевнений, що Верховна Рада повинна зараз змінити виборче законодавство.

- Пам'ятаю, в складі делегації від Херсонщини був в Нідерландах і бачив, як там працюють відкриті списки. Вибори проходили спокійно, країна в той час відмовилася від автоматичної системи голосування, результати рахували вручну, за добу. Потрібно використовувати досвід європейських країн, де така система працює.

Я впевнений, що це зробить неможливим скупку голосів, створить соціальні ліфти, в умовах яких зможе оновитися майбутній парламент. Це буде більш відповідальна Верховна Рада, відбудеться зміна політичних еліт, - говорить Андрій Путілов.

Добавить комментарий

Оставить комментарий