Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків

Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків

Вже тиждень, як Херсон зненацька охопила подарункова хвиля: люди масово віддають один одному речі, які у більшості випадків можна було б і продати. В інтернет-просторі справжній ажіотаж – одні жадають дарувати, інші – замовляють, що б хотіли отримати, абсолютно безкоштовно. Пропонують і запитують, що завгодно – від малесенького гудзика до громіздкої шафи. Вся справа у цікавій групі, яка з’явилася у Фейсбук. Стати фоловером (учасником групи) «Віддам задарма» може будь-хто, достатньо тільки підписатися на однойменну сторінку. Останню досить спонтанно для себе створила херсонка Лілія Власова. Все розпочалося зі звичайного дитячого комбінезона.

«Я просто перебирала речі у шафі, перекладаючи одяг до сезону, як це зазвичай буває. Мій погляд наштовхнувся на маленький комбінезончик із плащової тканини, симпатичний такий і зовсім новий. Я пригадала – це подарували знайомі, коли ми очікували на поповнення, але ще не знали стать дитини. Народилася донечка, і одежинка, про яку просто забули і цілком логічно, так і пролежала десь на полиці, затесавшись серед купи речей. От і подумала – куди це, може, хтось його дуже потребує?», — розповіла адміністратор групи «Віддам задарма».

Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків


Фото дитячого комбінезончика Лілія виставила на своїй сторінці у Фейсбук, а вже за лічені хвилини на нього знайшлися бажаючі. Про річ запитували навіть, коли її вже забрали, а ще користувачі соцмережі цікавилися, чи не завалялося раптом ще у Лілії такого ж комбінезона… Саме це й наштовхнуло молоду жінку на думку – як би створити щось таке, де б кожен бажаючий міг отримати інформацію про речі, які можна отримати абсолютно безкоштовно. «Віддам задарма (Херсон)» — у назві нічого зайвого, лише суть, зрозуміла кожному.

Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків


Тим більше, що на той час блогер вже отримала низку повідомлень на особисту скриньку, від людей знайомих і не дуже, з проханнями про допомогу у пошуках тієї чи іншої речі. Одне із повідомлень стосувалося молодої матері-одиначки. Зовсім молода жінка із грудною дитиною мешкають у віддаленому селі, продуктами люди допомагають, дах над головою, який-неякий, а є, а от із речами проблема – голі й босі. Сумку одежі, з якої вже виросла донька, Лілія зібрала одразу ж, а ще запропонувала розповісти про нужденну родину в новоствореній групі. Це був один із перших постів на сторінці «Віддам даром». Під сигналом «SOS» з’явилася низка коментарів: що треба, якого розміру і куди везти? Ось так за короткий термін херсонці одягнули Вероніку і Віку. Одна жінка віддала аж три пакунки одягу – куртки, плаття, брюки і т. д., все в ідеальному стані. Ще декілька жінок надавали дитячої одежинки, памперсів, присипок, прального порошку. Аби відправити все це добро, знадобився мішок. Вже за лічені дні його зустріли односельці Вероніки і передали подарунки за призначенням. Радощів молодої мами не було меж – все підійшло. І тепер зовсім не страшно, що попереду зима. Незабаром до Вероніки доїде друга передача – із взуттям, якого їй так не вистачає.

І це лише один приклад, а таких вже навіть не десятки – сотні!

Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків


Всього за тиждень група поповнилася понад чотирма тисячами активних учасників. У ній виставили понад 500 оголошень про те, що можна отримати в подарунок і чого хтось дуже потребує. Під постами написали понад 7 тис. коментарів-відгуків на пропозицію. Просто за лічені хвилини, та що там – секунди, люди знайомилися один з одним, призначаючи зустріч, де забрати чи віддати річ, яка цікавить. Серед подарунків є й досить недешеві – мікрохвильовкивки, міксери, телевізори, дитячі візочки, велосипеди, вже не кажучи про одяг і взуття, це як то кажуть, класика жанру. У подарунковий список затесалися навіть… черепаха (милого плазуна звати Турбо), шиншила і морська свинка, про яких хтось так мріяв, навіть і не сподіваючись, що мрія здійсниться. Але, виявляється, в житті можливо все.

Віддам задарма: у Херсоні з’явився сервіс подарунків


Група живе своїм життям, це наче окрема країна, де, до речі, є свої правила. Одне із правил для одногрупників – повне фінансове табу, речі не продаються, винятково даруються, якщо комусь не підійшли, знову виставляються на сторінці і знаходять нового власника. У групі «Віддам даром» заборонено збирати кошти, нехай і на благодійність, для цього є спеціальні організації.

Одним словом, зовсім не очікувано, і не тільки до херсонців, бо учасниками групи, нагадаю, може стати будь-хто, увірвалися нові обов’язки, довівши просту істину, про яку ми часто забуваємо – допомогти так легко! Безумовно, адміністрування групи для її затійниці заняття не лише цікаве, а й витратне за часом: спробуй підтверди кожну заявку, проконтролюй, щоб люди не сварилися за річ, яку не встигли вхопити, підбий статистику. Але, за словами адміністратора, група «Віддам задарма (Херсон)», яка перетворилася на такий собі соціальний проект, буде. Тому що вона дуже потрібна людям. Лілія сподівається, що вже до кінця місяця група набере 10 тисяч фоловерів і тоді допомагати один одному херсонцям буде ще простіше.

Добавить комментарий

Оставить комментарий