Депутат Каховської райради програв суд проти журналіста

Депутат Каховської райради програв суд проти журналіста

Відмовити у задоволенні позову про захист честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації і відшкодування моральної шкоди, а також скасувати попередні рішення Каховського міськрайонного суду і Апеляційного суду Херсонської області. Таку постанову виніс Верховний суд України у справі проти редакції газети «Каховские новости» і її журналіста Олега Терещенка.

З відповідним позовом проти медійників звернувся депутат Каховської райради від партії «Батьківщина» Олександр Бойко. За його словами, журналісти виклали недостовірну інформацію в соцмережі Фейсбук, на офіційній інтернет-сторінці газети і на її друкованих шпальтах. Бойко просив стягнути з обох відповідачів відшкодування моральної шкоди в 10 000 гривень. У вказаній інформації йшлося про те, що Олександр Бойко під час засідання постійних депутатських комісій Каховської райради «запропонував закрити районний будинок культури ім. Фрунзе» і «вважає, що розвиток культури у Каховському районі ні до чого».

У суді депутат райради мотивував свій позов тим, що взагалі не висловлював подібних пропозицій та не говорив про непотрібність розвитку культури в районі. За його словами, він лише озвучив під час засідання пропозицію розмістити центр надання адміністративних послуг Каховської райдержадміністрації в одному з приміщень районного будинку культури.

Суди попередніх інстанцій визнали поширену журналістами інформацію недостовірною. Проте Верховний Суд України виніс інший вердикт. Зокрема, він дійшов висновку про те, що у поширеній інформації містяться виключно оціночні судження та ставлення самого журналіста до висловлювань депутата Бойка на спільному засіданні постійних депутатських комісій. «Оскільки [попередніми судами] допущене неправильне застосування норм матеріального права, їх судові рішення підлягають скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову», — вказано в постанові Верховного Суду.

Нагадаємо, що 30 травня п. р. Каховський міськрайонний суд виніс рішення про визнання недостовірною інформації, поширеній депутатом Херсонської обласної ради від «Опозиційного блоку» Павлом Філіпчуком у газеті «Каховська зоря» щодо депутата Каховської міськради від «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Хомінця. Нині ж у Каховському міськрайонному суді розглядається позов Павла Філіпчука до редакції газети «Новий день» і її журналіста Олега Батуріна. Депутат облради вимагає визнати недостовірними оприлюднені у статті «Мільйони гривень — коту під хвіст» факти, що стосувалися незаконного доведення до банкрутства каховського комунального підприємства «Наш дім». І це попри те, що всі ці факти були протягом 2012—2018 років підтверджені Каховським міськрайонним судом, Одеським апеляційним адміністративним судом, Господарським судом Херсонської області і Одеським апеляційним господарським судом.

Добавить комментарий

Оставить комментарий