На Херсонщині суди повертають браконьєрам знаряддя промислу

На Херсонщині суди повертають браконьєрам знаряддя промислу

Покарання викритих браконьєрів на Херсонщині все частіше зводиться до символічних штрафів. І ... поверненню їм знарядь кримінального промислу, щоб «спритні хлопці» могли й надалі використовувати їх за прямим призначенням. Розповідає лісничий Горностаївського лісництва (Каховський держлісгосп області) Дмитро Фелічкін:

- 2 вересня нинішнього року в лісі за райцентром виявили 23-річного жителя Горностаївки Сергія В. Він спиляв там дві живі акації близько півметра в обхваті кожна, і вже вантажив «дармові» дрова в платформу-причіп на мотоциклі. На незаконного порубника склали адміністративний протокол і підрахували збитки в сумі 21 тисяча 316 гривень. В добровільному порядку Сергій його не відшкодував, а в пояснювальній цинічно написав «Рубав і буду рубати дерева в комерційних цілях». І як відреагував на цю витівку наш районний суд? Так просто постановив повернути правопорушника мотоцикл і бензопилу. А вже на наступний день ми виявили, що в тому ж самому лісі вночі знову погосподарювали браконьєри, що зрубали три акації. Причому на місці залишилися чіткі відбитки коліс мотоцикла, «взутих» в нестандартні шини від «Жигулів». Саме такі шини були на мотоциклі раніше затриманого порубника! І Сергій такий не один - нам вже чотири рази потрапляла ціла група браконьєрів. Їм набридло платити штрафи, так вони стали наймати якогось недоумка пиляти дерева за п'ятдесят гривень. Тепер йому самому треба сплатити понад десять тисяч гривень відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу.

Повернення браконьєрам знаряддя злочину, до слова, практикують суди не тільки в Горностаївці, і повертають їх не тільки нелегальним порубникам. Володарям «моторок», зупиненим на воді з сітками, повними свіжої риби, нерідко повертають не тільки човни, але навіть сітки, залишаючи в дохід держави лише улов. А «промисловикам» цього й треба - сліз з лави підсудних, і знову подався до лісу або на річку. Нам же залишається тільки обурюватися, що в річках не залишилося риби, а лісосмуги «світять» пеньками.

Добавить комментарий

Оставить комментарий