Юрій Гримчак хоче затопити відстійник «Кримського титана» морською водою

Юрій Гримчак хоче затопити відстійник «Кримського титана» морською водою

У заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак запитали з приводу ситуації з заводом «Кримський титан»:

«Якщо завод зупинять, але виявиться, що випаровування йде з відстійника внаслідок нестачі води, то що в цьому випадку потрібно робити?».

«Відстійник можна заповнити морською водою», - відповів він.

«Але експерти заявляють, що може статися хімічна реакція і наслідки будуть негативними ...», - пролунав додаткове питання.

Гримчак відповів:

"Не факт. Різні вчені і різні думки. Морська вода - лужний розчин. При реакції з кислотою буде рости температура, простіше кажучи - виділятися тепло. І тільки. Можна наповнити відстійник і прісною водою.

Але Україна офіційно заявила, що за власною ініціативою її не дасть. І вірно.

До нас офіційно керівництво Росії з подібним проханням не звернулася, адже тоді йому доведеться визнати окупацію Криму. Так чому ми в односторонньому порядку повинні допомагати окупанта?

Причому вода коштує грошей. Її підіймають з Дніпра насосними станціями, женуть за напруженням.

Я вже бачив інформацію, що готується якийсь договір між Армянськом і якимось містечком з приводу подачі води з території України.

Так ось - всі водні канали, згідно з чинним законодавством, знаходяться у власності держави.

Так що у Росії з цим нічого не вийде. Вода - на нашій території, дамба - в Херсонській області.

До речі, її будівництво призвело до світанку сільського господарства в регіоні. А зараз Крим перетворюється на пустелю ».

Джерело - Херсон Daily

Добавить комментарий

Оставить комментарий