Недоумкуватість Миколаєнка призведе до екологічної катастрофи у Херсоні

Недоумкуватість Миколаєнка призведе до екологічної катастрофи у Херсоні


Конституцією України визначено, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Проте ні одним нормативно-правовим актом не передбачено бездіяльність головної посадової особи Херсонської міської ради. Така недбалість при виконанні обов’язків покладених на міську раду, неспроможність мера впливати на підлеглих та підпорядковані організації та і просто відверта бездіяльність, призвела до передумов виникнення екологічної катастрофи у місті, саме до такого висновку прийшов Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації.

Так, Департамент листами від 13 серпня 2018 року та від 14 серпня 2018 року поінформував Херсонську міську раду про причини неприємного запаху у м. Херсоні. До Департаменту надійшла скарга від мешканців Східненського територіального округу Музиківської сільської ради Херсонської області щодо факту порушення санітарного та природоохоронного законодавства в частині поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначених для споживання людиною а саме: розміщення курячого посліду без біотермічного знезаражування, без дозволів і погоджень з органами місцевого самоврядування на землях приватної та державної власності для подальшого продажу на землях сільськогосподарського призначення державної та приватної власності на території Музиківської об’єднаної територіальної громади. У зв’язку з вищезазначеним 08 серпня 2018 року Департаментом здійснено обстеження прилеглих до міста Херсон територій, а саме земель Степанівської та Зеленівської сільських рад Херсонської міської ради. В ході обстеження виявлено несанкціоновані місця розміщення великої кількості курячого посліду в необробленому стані на землях сільськогосподарського призначення на відкритому ґрунті. Відповідно до статті 9 Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» саме органи місцевого самоврядування забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ побічних продуктів тваринного походження. Тому, вищезазначеними листами Департамент просив поінформувати про вжитті заходи до 17 серпня 2018 року. Проте відповіді від Херсонського міського голови до Департаменту так і не надійшло.

Одночасно з цим, Департамент листом від 13 серпня 2018 року нагадав міському голові, що згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечення централізованого водовідведення з території міста відноситься до повноважень місцевих органів влади. На даний час ці повноваження Херсонською міською радою не виконуються. Роками дощові та снігові води з території міста без очистки відводяться до поверхневих водних об’єктів через чотирнадцять випусків зливової мережі. Так, вищезазначеним листом Департамент вкотре звертався до пана Миколаєнко, з вимогою приведення у відповідність до природоохоронного законодавства здійснення діяльності із відведення та очищення стічних вод. Комунальним підприємством «Міське дорожнє управління» Херсонської міської ради, яке являється балансоутримувачем зливової мережі (рішенням міської ради 30 серпня 2017 року № 847 метою діяльності підприємства є будівництво й ремонт і обслуговування мереж зливової каналізації, а також вивезення рідких і твердих побутових відходів) на даний час так і не розроблено проект гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами та не отримало дозвіл на спеціальне водокористування. Інформації щодо конкретних шляхів вирішення Херсонською міською радою питання відведення зливових вод з території м. Херсона до Департаменту також не надходило.

Також, залишається невирішеною екологічна ситуація, що склалася на р. Вірьовчина, яка перебуває в критичному стані та стоїть на межі повного пересихання та зникнення з території Херсонської області. Нагадуємо, що зв’язку з відсутністю скиду води з зрошувальних каналів Інгулецької зрошувальної системи та побудови цілої низки гідротехнічних споруд, що перекрили природний водостік, заплавно-гирлова частина р. Вірьовчина повністю заболочена. Це призвело до утворення торф’яників, які при наявності високих температур та постійного виділення метану, займаються та задимлюють прилеглі райони м. Херсона. Враховуючи критичність ситуації, у зв’язку с постійними зверненнями мешканців міста Херсон стосовно погіршення екологічного стану р. Вірьовчина, засмічення та замулення річки, Департамент неодноразово звертався з пропозицією розглянути можливість проведення робіт по розчистці русла р. Вірьовчина за рахунок коштів природоохоронного фонду у складі міського бюджету, а також інших джерел співфінансування. Проте, наразі, міський голова навіть не спромігся виділити кошти для розробки проектної документації, а мешканці мікрорайонів де протікає р. Вірьовчина так і продовжують скаржитися на задимлення та сморід від горіння торф’яників.

Слід згадати також і проблему побутових відходів. В місті так і не запроваджено роздільне збирання побутових відходів з обов’язковим вилученням небезпечних відходів та вторинних ресурсоцінних компонентів, санітарна схема очистки міста недолуга та неповноцінна, проте і в такому вигляді не виконується, побутові відходи так і видаляються на переповненому сміттєзвалищі. Що казати, коли навіть побутові відходи вчасно не вивозяться, а переповнені сміттєві баки слугують джерелом смороду та розплідником пацюків. Листом від 09 серпня 2018 року Департамент звернувся до Херсонського міського голови стосовно незадовільного санітарного та екологічного стану міста, зокрема, неправомірного поводження з побутовими відходами, несвоєчасного вивозу сміття та наявності великої кількості щурів на території міста та вжиття відповідних заходів щодо усунення зазначених порушень. Зазначеним листом Департамент просив поінформувати про вжитті заходи до 23 серпня 2018 року. Проте відповіді знову ж таки не надійшло.

І ні що не діє на Херсонського міського голову, ні прохання Департаменту, ні скарги мешканців міста, ні перевірки екологічної інспекції у Херсонській області, як не виконував обов’язки покладені на нього чинним природоохоронним законодавством так і продовжує свою злочинну бездіяльність, а тим часом місто перетворюється на смітник.

Добавить комментарий

Оставить комментарий