Як херсонці відреагували на перейменування вул.Белінського у вул.О.Гончара

Як херсонці відреагували на перейменування вул.Белінського у вул.О.Гончара

На сесії міської ради у п’ятницю, 30 березня, у Херсоні перейменували ще одну вулицю – на вшанування відомого письменника Олеся Гончара. Як це перейменування сприйняли херсонці і про що вони писали і пишуть у соцмережах з цього приводу, передає ПІК.
Як з'ясувалось, не всі херсонці знають, що зробив для Херсонщини Олесь Гончар.
Користувач Вадик Недригайло пише під постом, де тривай дискусія та опублікована інформація про перейменування вулиці Белінського на Гончара:
«І через два квартали гончарна. і нащо так? Мало двічі Успенських, двічі Кутузових вулиць?».

Галина Колева:
«Що більше нема тем? І навіщо таке перейменування? Адже назва вулиці Белінського не порушувала Закон "Про декомунізацію." Адже є багато інших вулиць».


Olga Khmara: «О боже, Орлик теперь Гончар-комуняка». Вона також не розуміє:
«Ну, причому Гончар до Херсону? Знову за шаблоном ляпають. Парк Шевченківський, навіщо? Він же Міський. Ну, у городян хтось питав?».

Дементій Білий написав про сумніву щодо цього рішення:
«За процедурою треба провести опитування серед жителів вулиці Бєлінського з метою з'ясувати їхнє ставлення до перейменування. Більше половини жителів, наскільки я пам'ятаю, повинні дати свою згоду на перейменування».


Частина користувачів вважають, що є більш нагальні для міста питання, ніж перейменування вулиць і що в старому центрі треба повертати історичні назви, а не давати нові імена. Також у соцмережах раніше, коли лише почали говорити про необхідність вшанувати Олеся Гончара, назвавши одну з херсонських вулиць його іменем, обговорювали питання: є чи ні таки у Херсоні ще одна вулиця Гончара.
За однією версією, така вулиця є у Таврійському мікрорайоні, відповідно до рішення міської ради № 1279 від 13.10.2009, за іншою - рішення було прийняте, але його не виконали у 2009 році.
Журналіст Ірина Євстаф'єва пояснює:
«Рішення назвати одну із вулиць Херсона на честь Олеся Гончара, ВВС (екс-мер Херсона Володимир Сальдо - ред.) сказав: «Заперечую! У нас вже є вулиця Гончарова!». Найсумніше, що рішення таки не виконали, а вулиця імені російського письменника Гончарова таки, кажуть, є!».

Vasily Gaydamaka писав так:
«Є чудова книга Сергія Сухопарова "Улицы Херсона". Такої вулиці -- вул. Олеся Гончара, немає В Інтернеті дивився - теж нема».


Прихильники перейменування нагадують: Олесь Гончар багато зробив для Херсонщини як депутат та письменник. Розповідає це у своєму пості журналіст та блогер Тарас Бузак. Зокрема, у пості мова йде про відкриття однієї з шкіл на Херсонщині. Ірина Євстаф'єва сприйняла перейменування вулиці Белінського на Гончара на «ура!»:

«Ура-а-а-а!!! на сесії Херсонської міської ради проголосували за присвоєння одній із вулиць імені Олеся Гончара! Вітаю всіх, хто підтримав цю пропозицію! Тепер у нас не буде вулиці В.Бєлінського, який писав жахливо-принизливо про наше місто і про Тараса Шевченка! Проте до сторіччя видатного громадського діяча, яскравого представника української художньої прози, публіциста Олеся Гончара, якого двічі міжнародний біографічний центр у Кембриджі визнавав «Всесвітнім інтелектуалом», який 30 років був депутатом Верховної Ради України від Херсонщини, завдяки якому на Херсонщині з’явилися літературний музей ім. Бориса Лавреньова, художній музей ім. Олексія Шовкуненка, прекрасна будівля універсальної обласної книгозбірні, новий корпус нинішнього ХДУ, а у районах області – школи, дороги і т.п., який присвятив чимало своїх творів історії Таврії, нашим землякам, зокрема «Берег любові», «Бригантина», «Перекоп», «Таврія», «Тронка», «Жайворонок » та інші, ми нарешті спромоглися віддячити Олесю Терентійовичу. До речі, обласній бібліотеці присвоїли ім'я Олеся Гончара не херсонці, а Кабмін! Так що не пройшло кількох десятків років, як справедливість поновлено!»,
- пояснює вона.

Зазначимо, наразі є велика проблема з перейменованими раніше вулицями у центрі Херсона. Не всі водії маршруток знають нові назви. Гості міста, які орієнтуються на старі адреси, не можуть знайти потрібний будинок – нових табличок небагато.

«Прогуглили» - там старої назви немає, а нової не знаємо»
, - так розповіла одна з жінок, що шукала у центрі вулицю Декабристів. Чи звикнуть люди до нової назви – залежить і від таких «дрібниць».

poewdigmurl
poewdigmurl от 14 апреля 2018 22:17
, --- , . , [url=http://luchshee-video.ru/video/--] [/url] 33
Добавить комментарий

Оставить комментарий