Жителька села на Херсонщини стала героїнею фільму (фото)

Жителька села на Херсонщини стала героїнею фільму (фото)

Остання людина, яка розмовляє старою шведською у селі Зміївка Бериславського району Ліда Утас Андреасдоттер стала головною героїнею данської документальної стрічки.

Про нелегку долю нашої землячки у фейсбуці розповів журналіст Олег Батурін:

Ліда народилася в нинішній Зміївці в 1933 році. Коли їй було десять років, Україна була захоплена Німеччиною і сім'я Ліди була переселена до Польщі та Німеччини. Наприкінці війни, повернувшись додому з Німеччини, старі шведи були сприйняті радянською владою як німці (загарбники) і відразу ж відправлені потягами до сибірського ГУЛАГу. Ліда виросла там, а в 1953 році повернулася в Україну (інформація зі шведського джерела).

Після звільнення з комуністичного рабства Ліда повернулася до Зміївки, народила чотирьох хлопчиків, двоє з яких померли ще в дитинстві. Нині двоє її синів і сестра Марія живуть далеко від Ліди (Марія і Арвід, один із синів теж є героями стрічки). А сама вона доживає свій вік у зміївському відділенні для постійного проживання одиноких осіб. Ліда розмовляє українською, російською, комі, німецькою, польською і шведською.

Фільм «Ліда» зняла шведська режисерка Анна Еборн. До речі, це не перший фільм Анни Еборн про Зміївку. У 2014 році у неї вийшла однойменна документальна стрічка про це село, пише Любимый Херсон.
У рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA кінострачка "Ліда" демонструється у каховському кінотеатрі "Україна". Його можна подивитися ще сьогодні, 29 березня, о 19:00.
Жителька села на Херсонщини стала героїнею фільму (фото)

Добавить комментарий

Оставить комментарий