Чи витримають херсонські ТЦ випробування вогнем?

Чи витримають херсонські ТЦ випробування вогнем?

Три дні тому у російському місті Кемерове сталася трагедія – під час пожежі у ТЦ «Зимова вишня» загинуло, за офіційними даними, 64 особи. Більшість – діти, які прийшли на сеанси у кінотеатр. Новина про страшну пожежу змусила херсонців задуматись над власною безпекою під час перебування у міських ТЦ та ТРЦ «Фабрика».

Так, містяни звернули увагу, що у згорілого ТЦ «Зимова вишня» є певна схожість із ТРЦ «Фабрика». Як і у випадку з «Фабрикою», «Зимова вишня» розташований у приміщенні колишньої фабрики - тільки кондитерської. Обидва центри мають максимум об'єктів для залучення людей - починаючи від супермаркетів, і закінчуючи парками атракціонів, спорткомплексу з басейнами.

Відмінністю двох ТЦ є те, що наша «Фабрика» обладнана системою пожежогасіння (автоматична водяна система пожежогасіння) та примусовою димовою вентиляцією… Також об’єкт розділений на 4 протипожежні відсіки, є протипожежні ворота, відповідні стіни, які при спрацюванні системи автоматичної пожежної сигналізації перекриваються. Між окремими протипожежними секціями є евакуаційні коридори, які ведуть на іншу сторону ТРЦ.
На офіційній сторінці у соцмережі ТРЦ «Фабрика» запевняє про абсолютну готовність до виникнення пожеж.
Чи витримають херсонські ТЦ випробування вогнем?

Чи витримають херсонські ТЦ випробування вогнем?

Чи витримають херсонські ТЦ випробування вогнем?


Чи відповідає насправді система пожежогасіння «Фабрики» стандартам, які покликані зберегти життя тисяч відвідувачів розважального закладу?
Останнього разу херсонську «Фабрику» перевіряли у 2016 році, відмічає Дмитро Остапенко, начальник управління запобігання надзвичайним ситуація ГУ ДСНС в Херсонській області. У 2017 на перевірки було накладено мораторій.

Провести нові планові та позапланові перевірки співробітники ДСНС зможуть уже у цьому році, адже згідно з постановою Кабміну України, майже всі українські контролюючі органи у повному обсязі або частково можуть перевіряти український бізнес – до цього на перевірки був накладений мораторій.
За словами Дмитра Остапенко у інтерв’ю для ПІК,
у квітні буде позапланова перевірка цього ТРЦ ( «Фабрика», - ред.) , за результатами перевірки 2016 року. Оскільки внесено зміни у законодавство, ми можемо здійснювати перевірки виконання приписів минулих років. Це в нас захід позаплановий, за результатами перевірки 2016 року, звертаю увагу. Крім того, у цьому році буде здійснюватися ще планова перевірка, план таких перевірок викладений на офіційному сайті у нас.


Начальник ГУ ДСНС у Херсонській області Сергій Чорний додав також, що перевірці підлягатимуть усі ТЦ та супермаркети міста.
Команда «Набережної» запитала у жителів Херсону чи почувають вони себе у безпеці на території місцевих торгових та розважальних центрів. І чи можливе розгортання кемеровської трагедії, лише на херсонський мотив.
Попри деякі побоювання херсонці налаштовані оптимістично: за багаторазові випадки «мінування» ТРЦ і співробітники, і жителі міста відпрацювали схему евакуації на всі 100%.

Оптимізм містян трохи розвіює висновок начальника Головного управління ДСНС Херсонщини, полковника Сергія Чорного, який констатує, що не така вже ідеальна система пожежної сигналізації та пожежогасіння у ТРЦ «Фабрика».
У ТРЦ «Фабрика» є системи пожежної сигналізації та пожежогасіння. Як показали перевірки, вони знаходяться в робочому стані, а саму будівля після реконструкції прийнято в експлуатацію за актом. Однак є і претензії. Зокрема, шляхи евакуації в торгово-розважальному центрі захаращені меблями, стіни облицьовані горючими матеріалами. Можливо, найближчим часом будуть виявлені і якісь інші недоліки та порушення.


Аби убезпечити себе, пропонуємо вам, херсонці, повідомити на наших сторінках у Фейсбуці про можливі порушення техніки пожежної безпеки у будь-яких ТЦ чи супермаркетах міста.
Група 1
Група 2

Нагадаємо, 25 березня в центрі російського міста Кемерове загорівся торговельно-розважальний центр "Зимняя вишня". Пожежа спалахнула в дитячій батутній кімнаті, куди хтось із дітей приніс запальничку. В будівлі впали два з трьох кінозалів - вони провалилися з четвертого на третій поверх. Слідчі виявили серйозні порушення: пожежні виходи були заблоковані, а співробітник приватного охоронного підприємства після отримання сигналу про пожежу відімкнув систему оповіщення.
Наступного дня схожа ситуація сталося вже в Україні, у Харкові. Там зайнявся місцевий торговий центр. На щастя, пожежна бригада закладу оперативно евакуювала відвідувачів на вулицю. Обійшлося без жертв.
Сумний «флешмоб» пожеж продовжило місто Суми, де відбулося загорання в одному з корпусів студентського гуртожитку Державного університету.
За останніми даними, масштабне загорання охопило автоцентр Hyundai у Санкт-Петербурзі. Інформація про постраждалих уточнюється.
Джерело:Набережная

Добавить комментарий

Оставить комментарий