Подробіці оновленого закону щодо поховання громадян

Подробіці оновленого закону щодо поховання громадянЗ 15 березня вступають в силу зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які були прийняті в руслі судової реформи. Поправки Лозового стосуються лише процедурного оформлення фактів смерті, які стали наслідком насильницьких дій або мають такі ознаки.
Смерть, яка стала наслідком природніх причин: старості або хвороб оформлюватиметься за «звичною процедурою», на підставі засвідчення таких фактів працівниками правоохоронних органів та медичних закладів, які і видаватимуть відповідні довідки.

«Кожен факт смерті дійсно вноситься в ЕРДР, але це не означає, що по кожному проводиться експертиза. Якщо помирає старий або тяжкохворий чоловік, який спостерігався у лікарів, його оглядають черговий лікар, слідча група поліції і підтверджує природну смерть. Розтин в таких випадках не проводять, ховають покійного на підставі свідоцтва про смерть, які видає РАГС. Якщо мова йде про більш молоду особу, яка раптово потрапила до лікарні, то проводиться розтин і складається акт. Експертизу призначають на підставі цього акта, якщо в причинах смерті є сумніви. Тільки в цьому випадку слідчий буде звертатися в суд. Такі ж правила, підкреслює юрист, діяли і до 15 березня 2018 року», - коментує адвокат Олександр Сирота.

Поправки до Кодексу, внесені А.Лозовим мають відношення до Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, яка в свою чергу застосовується при факті смерті, що настала в наслідок насильницьких дій і не застосовується при настанні смерті внаслідок природних причин.

Більше того, зміни, внесені А.Лозовим, виправляють недолугості чинного законодавства і зводять до мінімуму можливості маніпуляцій та корупційних діянь в сфері розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів. Саме тому, вочевидь і викликають негативні емоції громадськості стосовно даної поправки.

«Триває дуже брудна огидна проплачена кампанія, нібито через мої правки до КПК у людей будуть проблеми з похоронами. Це абсолютно не відповідає дійсності і дуже прикро, що на хвилю проплачених відверто брехливих публікацій повелось чимало притомних людей. Проти моєї правки є шалений спротив зі сторони абсолютно усіх силових структур, тому, що моя правка по суті ламає корупційну кормушку», - зазначає в соціальній мережі Facebook Андрій Лозовий.

Добавить комментарий

Оставить комментарий