Шкода має бути відшкодована винуватцем ДТП в незалежності від страховиків

Шкода має бути відшкодована винуватцем ДТП в незалежності від страховиківОновлений Верховний Суд України виніс своє чергове рішення щодо відшкодування шкоди потерпілому, який постраждав внаслідок ДТП у справі № 344/10730/15-ц

Так, суд в цьому питання вирішив наступне:

Визнати безпідставним доводи відповідача про те, що:

1) нести відповідальність за шкоду має страховик, якому він сплачує страхові внески;

2) позивач є неналежним, оскільки не є власником пошкодженого автомобіля.

Позивач керував автомобілем на підставі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб, що згідно зі статтями 395, 396, 1166, 1187 ЦК України, пункту 2.2 Правил дорожнього руху дає йому право захищати своє речове право та вимагати відшкодування завданої шкоди. А відповідач не спростував презумпцію вини завдавача шкоди.

При цьому особа здійснює свої права вільно, на власний розсуд. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов’язковим для неї.

Право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована.

Отже, якщо особа постраждала в ДТП, їй необхідно через свого представника, адвоката, звернутися до суду чи в кримінальному, чи в цивільному провадженні та довести обґрунтовану суму, яка підлягає відшкодуванню.

Адвокат Сергій Гула

Добавить комментарий

Оставить комментарий