Суші та шашлик стали причиною рідкісних паразитарних захворювань на Херсонщині

Суші та шашлик стали причиною рідкісних паразитарних захворювань на ХерсонщиніУ минулому році на Херсонщині обстежили 242 людини, або майже 23% всього населення хворіють паразитозами.
Як повідомляє Херсонський обласний лабораторний центр, виявлено 14 видів паразитарних захворювань в 2227 чоловік. Показник - 204,6 на 100 000 населення, в 2016-му він був 217,9.

Найбільше випадків ентеробіозу - 89,3%. Найчастіше ентеробіоз діагностується у дітей - вихованців дитячих садів, шкіл і шкіл-інтернатів.
За рідкісними видами гельмінтозів, вони також виявлені. Зокрема, 6 випадків дирофіляріозу зафіксовані в Херсоні і Генічеському районі. Всі вони виникли через укуси комарів. Довжина віддалених гельмінтів досягала від 3 до 16 см.

Також виявлено 5 випадків ехінококозу печінки, 2 випадки тріхостронгілоідозу і 3 випадки тениоза. Причина - вживання шашликів зі свинини.

Одна херсонка, яка насолодилася смаком недостатньо термічно обробленої риби в суші, зовсім не пощастило. У неї знайшли подвійну інвазію дифиллоботриоза і наннофіетозу.

Незважаючи не те, що останній випадок малярії в області був зафіксований в 2015 році, ситуація з цим захворюванням не стійка. Обумовлено це можливістю його завезення з ендемічних країн як херсонцями, так і іноземцями. З огляду на те, що Херсонщина - територія з високою ймовірністю виникнення і поширення малярії, епідеміологи проводять значну роботу по своєчасному виявленню хворих на малярію, що прибувають з ендемічних країн.

Добавить комментарий

Оставить комментарий