Херсонські лікарі розповіли про симптоми кору

Херсонські лікарі розповіли про симптоми коруПерші симптоми кору нічим не відрізняються від звичайного ГРВІ, яким багато хто просто не придає серйозного значення. Розуміють, що серйозно хворі тільки коли самопочуття сильно погіршується і з'являється висип.

Як повідомив головний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Панкратов, кір небезпечне захворювання, яке супроводжується кашлем і високою температурою, першіння в горлі, почервонінням очей. Але це тільки прелюдія. Пізніше починається висип. У перший день червоними прищами покривається тільки особа, на другий - тулуб і руки, на третій день - ноги. На четверту дні особа починає очищатися, а до п'ятого дня висип і зовсім проходить.

Температура при кору може піднятися до 40,5 градусів, запалюються слизові оболонки ротової порожнини, а також верхніх дихальних шляхів, починається кон'юнктивіт і характерна плямисто-папульозний висип на шкірних покривах. Все це супроводжується загальною інтоксикацією організму.

Але небезпечний не так сама висип, як ускладнення від кору. Серед них пневмонія, ураження очей, аж до часткової втрати зору, появи більма. Крім того, існує реальний ризик загострення хронічних захворювань.

Передається кір повітряно-крапельним шляхом. В якості профілактики захворювання лікарі рекомендують вакцинацію.

За даними Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації, на сьогоднішній день в області зареєстровано вже 5 випадків захворювання на кір. Хвороба виявлена у 4-х дорослих і 1 дитини до 3-х років.

Добавить комментарий

Оставить комментарий