Вибухонебезпечні АЗС на Херсонщині

Вибухонебезпечні АЗС на ХерсонщиніЗаправляючи свої машини, херсонські автолюбителі і не підозрюють, що їм в будь-який момент загрожує вибух або пожежа.

На десятках місцевих АЗС спокійно використовують надірвані шланги роздавальних колонок, які «для конспірації» просто замотані ізолентою відповідного кольору.

Герметичності такий псевдоремонт не забезпечує, тому через діри капає і саме пальне, і виходять його пари, через що обладнання перетворюється на бомбу сповільненої дії.

Діра в шлангах працівники АЗС пояснюють неуважністю автолюбителів - дехто з них примудряється починати рух до того, як «пістолет» колонки витягли з горловини бензобака. Тому шланги натягаються і рвуться. Ось і доводиться нашвидку прихоплювати місце розриву ізоляційною стрічкою, щоб не виводити колонку з експлуатації.

Хоча такі дрібні хитрощі є грубим порушенням правил безпеки, яке загрожує життю як персоналу заправки, так і водіїв та пасажирів заїжджаючих сюди автомобілів.

- Використання заправних шлангів, які втратили герметичність, не допускається в принципі. При перевірці обладнання АЗС такі роздавальні колонки «бракуються» до усунення пошкоджень і заміни шлангів новими, - коментує директор держпідприємства «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов. - Однак біда в тому, що у нас працюють аж 3 мережі АЗС, які вже 3 роки ніякої перевірки не проходили. Їх власники від цього ухиляються, хоча зобов'язані перевіряти свою техніку не рідше одного разу на рік. І які там шланги - рвані або цілісінькі, ми навіть уявлення не маємо.

При перевірці АЗС контролюючими структурами як діряві шланги, так і ухилення від перевірки роздавальних колонок, надземних і підземних резервуарів для пального є підставою для великих фінансових санкцій та припинення роботи об'єкта. Проте недобросовісні «королі бензоколонок» такого практично не побоюються.

Адже в Україні дозволені тільки планові перевірки, а на позапланову (за скаргою) потрібно запитувати санкцію аж з Києва.

Причому повідомляти підприємство про неї потрібно завчасно. Отримавши таке повідомлення, на заправці швиденько усувають порушення, приймають інспекторів і ... все починається спочатку.

Так що рекомендація для водіїв проста: перш ніж оплачувати пальне для свого «залізного коня» на уподобаної автозаправці, огляньте шланг роздавальної колонки. Якщо він рваний - їдьте на іншу АЗС, де колонки підтримують в нормальному стані. Ціліші будете.

Добавить комментарий

Оставить комментарий