На Херсонщині в пониззі Дніпра змінюється екологія

На Херсонщині в пониззі Дніпра  змінюється екологіяУ вивчення того, як змінюється екологія в пониззі Дніпра, вносять свої корективи браконьєри і рибінспекція на Херсонщині. Так, в Каховському водосховищі співробітники оперативного відділу управління «Херсонрибоохрани» затримали браконьєра з мережами, в яких заплуталося більше 40 особин чорноморського оселедця. А біля села Олександрівки Білозерського району попався ще один нелегальний промисловик, у якого вилучили виловлені в Дніпро-Бузькому лимані 92 особини карася і два морських окуня (смарида). І оселедець, і окуні цілком їстівні, проте їх поява показує, що склад води в головній українській річці все більше осолоняється. Недарма морські мешканці відчувають себе тут, як вдома, і навіть в косяки збиваються.

- Процес заповнення Дніпра "язиками" морської води активізувався далеко не сьогодні, а ще чверть століття тому. Уже тоді поява морських бичків кругляка і травянки зазначалося навіть у нижнього б'єфу Каховської ГЕС. Та й «язики» морської води проривалися до самої Каховки," - говорить старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.

- З іншого боку, існують і явища зворотного порядку, коли гігантські «сфери» прісної води довгий час тримаються в затоках Чорного моря. Зараз процес заповнення естуарія Дніпра морською водою тільки прискорився. Тому навіть в межах Херсона городяни все частіше бачать полюють дельфінів - минулого літа зафіксували 4 подібні випадки. Словом, якщо каскад дніпровських ГЕС і далі продовжить економити воду для скидів і промивання русла, то в Каховці рибалки на вудку незабаром будуть витягати камбалу замість плотви, а біля пляжів обласного центру стануть привільно бовтатися пекучі медузи. Зате на курорти Скадовського та Голопристанського районів херсонцям можна буде не їздити - морської води виявиться і під боком предостатньо.

Добавить комментарий

Оставить комментарий