На Херсонщині 11 шкіл продовжують навчання російською мовою

На Херсонщині 11 шкіл продовжують навчання російською мовою


Одинадцять шкіл на Херсонщині (у Новотроїцькому, Новій Каховці та Херсоні) продовжують навчання виключно російською мовою. Ще чотири школи в Херсоні та одна в Каховці не перейшли на повне викладання українською для учнів першого класу. В цих школах сформовано перші класи з російською та українською мовою навчання. Разом з тим, десять загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання здійснили набір 415 дітей (100% прогнозованого контингенту) до перших класів тільки з українською мовою навчання: сім шкіл Генічеського району, дві — Нижньосірогозького, одна — Великолепетиського. Про це йдеться в розпорядженні голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва «Про стан підготовки навчальних закладів області до роботи у новому 2017/2018 навчальному році…».

Нагадуємо, у Херсонській ОДА вирішили випередити дію нового закону про освіту і запровадити в області україномовне викладання для початкових класів уже з 1 вересня цього навчального року. Втім, з початком навчального року виявилося, що далеко не всі російськомовні школи перейшли на українську. На цьому встигли пропіаритись деякі політичні сили з заявами про «переважно російськомовне місто Херсон», «історично так склалося» і подібною риторикою, - повідомляє «День».

Водночас, попри зрозумілу мету, задекларовану в ОДА, її виконання виявилось далеко не ідеальним. У навчальних закладах, які не перейшли на українську, заявили, що вони не проти цього, однак школи не укомплектовані необхідними підручниками. «1090 дітей із 3600 першокласників у Херсоні пішли у класи з російськомовним викладанням. А підручників ми отримали всього 90, — коментує начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій НІКОНОВ. — Наприклад, у Новій Каховці й Генічеську закупили ці підручники вчасно. Там не потрібна була тендерна процедура, бо закупівлі були до 200 тис. грн. У Херсоні для цих 1090 дітей потрібно 636 тис. грн. Наразі депутати міськради коштів не надали. Але всі розуміють, що з 1 вересня 2018 року, за новим законом, потрібно буде закуповувати нові підручники для 1 класу. А тендер затягнеться на кілька місяців, нові книжки ми отримаємо десь у лютому…».

За словами Ніконова, ті школи, які вже перейшли на українську, намагаються вийти з ситуації як можуть, адже розуміють, що діти повинні навчатися українською. «Якщо потрібно забезпечити вивчення певної мови для певної групи дітей — це можливо, але всі предмети мають викладатися українською, — каже Юрій Ніконов. — Середня і старша школа переходять на українську, але дорослішим дітям трохи легше засвоювати предмети, і вони розуміють, що ЗНО потрібно буде здавати саме державною мовою. Доки немає підручників, учителі молодших класів користуються інтерактивними дошками, завантажують українські книги в інтернеті для подавання окремих тем, тобто викручуються. Можна було б користуватися електронними книжками, але тоді буде велике навантаження на зір. Тому зараз чекаємо на підручники з Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей, які обіцяли допомогти і закрити питання до кінця року. Ми могли б і самі впоратись, але якби таке завдання поставили у квітні, а не в серпні».

Джерело: День

Добавить комментарий

Оставить комментарий