На площі Свободи відкрили фотовиставку «Вишивані історії».

На площі Свободи відкрили фотовиставку «Вишивані історії».


На площі Свободи відкрили фотовиставку «Вишивані історії». Організаторами проекту стали Співробітники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова, а підтримало його управління культури Херсонської ОДА.
Глядачам були представлені 19 світлин жінок – представниць різних професій у вишиванках.
Автор світлин – фотохудожник Валентина Моісеєва, яка працює в бібліотеці ім. Б. Лавреньова. До кожної фотографії додається історія появи вишиванки у героїні. Одна із історій, яку написала лейтенант патрульної поліції Херсона, переселенка Тетяна Нейвірт:
На площі Свободи відкрили фотовиставку «Вишивані історії».

«На фото-сесію для патріотичного проекту, в якому мене запросили взяти участь, я одягла звичайну вишиванку. Ця річ не має художньої цінності, просто не в тому справа. Для мене будь-яка вишиванка – то особливий одяг, який підкреслює щастя, щастя народитися українкою.
Так вже склалася моя доля, що в Херсон, це чудове південне місто, мене привела війна. До відомих подій у нашій країні я жила неподалік Дебальцевого на Донеччині і навіть у найстрашнішому сні не могла собі уявити, що незабаром моя мала батьківщина опиниться у вогні...
Але життя невблаганне і настав момент, коли довелося негайно приймати рішення – залишатися на місці чи їхати?Обстріли ставали все гучнішими, частішими і тривалішими. Залишатися в рідному будинку з кожною хвилиною було все небезпечніше.
Я відношуся до людей, які не можуть зраджувати, особливо, зраджувати Вітчизні. То ж швиденько зібрала десятирічну доньку і поїхала, на безпечний, мирний Південь.
Щоб розпочати нове життя. Чесно кажучи, тоді я й гадки не мала, який подарунок приготувала мені доля в тому далекому, незвіданому Херсоні. Але якось на очі потрапило те саме оголошення: «триває набір до Національної поліції в Херсоні». Я ще не знала напевно, навіщо мені це треба, але пішла й написала заяву. І – не пожалкувала!
Зараз я чітко усвідомлюю: прийшла в поліцію, щоб змінити не лише власне життя, а змінити Україну! Ось, чому вишиванка має для мене особливе значення».
На площі Свободи відкрили фотовиставку «Вишивані історії».


Прочитати "Вишивані історії" та переглянути світлини проекту можна на сайті Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова або на блозі відділу мистецтв даної бібліотеки.

Добавить комментарий

Оставить комментарий