Через негоду на Джарилгачi застрягло понад 300 туристів

Через негоду на Джарилгачi застрягло понад 300 туристів

Вчора ввечері на острові-заповіднику Джарилгач, розташованому в Чорному морі застрягли близько 300 осіб. З-за сильно вітру люди не змогли повернутися на материк.

Між Скадовському та островом Джарилгач ходять прогулянкові катери, проте вчора в цьому районі був сильний вітер, у результаті чого рівень води Джарилгацької затоки впав на один метр. В таких умовах катери ОМ-103 ОМ-104 сіли на мілину і не змогли забрати їх назад.

Прикордонна охорона і патрульно-рятувальна служба намагалися перевезти людей до настання темряви. Пізно ввечері катер ОМ-103 зняли c мілині, але він не зміг зайнятися перевезенням людей. Ще один катер — "Анна-2", що перевозив відпочиваючих на острів, зламався і не прийшов ввечері до маяка.
Рятувальний катер ПРК-5 в першу чергу зайнявся евакуацією пасажирів з дітьми, але він може взяти за один рейс не більше 8-10 чоловік. Зазначалося, що операція затягнеться до ранку.

"Всіх людей повантажили в один теплохід, який відразу ж сів на дно. Ми на ньому сидимо. Нам не пропонують ні безкоштовної води, ні печива для дітей. Але бар працює. У нас залишилися гроші тільки на таксі, ми собі нічого з бару дозволити не можемо. Медпрацівників немає. На палубі дитина c температурою", – описала вчора ввечері ситуацію туристка Макієнко Наталія Громадському Радіо. За словами жінки, на палубі знаходяться мами з дітьми від одного року і літні люди. Відзначається, що на морі піднявся вітер і почався шторм.

"Люди сидять на порожньому острові c 10 ранку, два судна сіли на мілину, штормить. Кількість людей близько 200 осіб. Почалася паніка. МНС каже вже кілька годин що баркас уже в дорозі. Приплив катер не зміг пришвартуватися і поплив 15 хвилин тому, очевидець каже, що його місткість 5 осіб", – повідомила вранці очевидець Світлана Таванцева на сторінці в Facebook.

Станом на 22.00 люди все ще знаходилися на острові. На материк люди повернулися тільки після 2 години ночі.

Поїздка зі Скадовська Херсонської області на острів Джарилгач коштувала туристам 160 грн c пасажира.

Прес-служба облУГСЧС дала свій коментар з цього приводу: 17 липня о 13:02 у Службу порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у о. Джарилгач поблизу Скадовськ Херсонської області сів на мілину і не може продовжити рух своїм ходом теплохід, на борту якого перебувало близько 70 пасажирів. В цей же час у о. Джарилгач також сів на мілину теплохід, який вже висадив пасажирів на причалі.

Для того, щоб зняти пасажирів c судна і доставити на причал р. Скадовськ, до місця події були направлені пошуково-рятувальний катер "Морської пошуково - рятувальної служби".

Пасажирів знімали c судна і доставляли в Скадовськ поступово менш місткими катерами, ніж той, що сів на мілину - спочатку дорослих з дітьми, а потім і решти пасажирів.

C допомогою буксира згодом було знято c мілині і другий теплохід. О 01:30 18 липня дії з порятунку людей завершені. Всього з острова доставлені 350 осіб, з них 100 дітей.

Добавить комментарий

Оставить комментарий