Ляшко: Не можна позбавляти громадянства мільйони заробітчанЛідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко наполягає на ухваленні в парламенті законопроекту про посилення відповідальності за подвійне громадянство, ініційованого фракцією РПЛ.

«Президент України Петро Порошенко вніс інший законопроект, в якому він пропонує за подвійне громадянство всіх громадян України позбавляти українського громадянства. Ми вважаємо, що це занадто широке трактування закону, адже треба зважати на різні обставини. Наприклад, не можна забирати громадянство у нашої діаспори, члени якої колись отримали українські паспорти, а проживають в Канаді чи в Італії або у наших заробітчан в Польщі чи ще десь, куди вони поїхали не від хорошого життя», - наголосив політик.

Натомість, законопроект, який зареєстрували радикали, передбачає посилення відповідальності виключно для держслужбовців-багатопаспортників, до яких відносяться, зокрема, народні депутати, міністри та судді.

«Ми зареєстрували законопроект, який передбачає за подвійне громадянство народних депутатів позбавляти мандату, а чиновників – звільняти з держслужби. Закон має поширюватись на суддів, представників спецслужб, народних депутатів та депутатів місцевих рад, тобто, на всіх, які уповноважені служити державі. Коли у них кілька паспортів у матні, якій державі вони служать та якому Богу моляться? Служити потрібно Україні, а молитися на українців», - вважає парламентар.

Водночас Олег Ляшко разом із колегами готує інший законопроект, який, на думку народного депутата, піднесе статус українського громадянства.

«У Великобританії, аби отримати громадянство, потрібно складати присягу на вірність королеві та державі. Вважаю, що в Україні потрібно так само – кожен має складати присягу та клястись на Біблії на вірність українському народу, особливо ті гастролери, яким Президент роздає наліво та направо українські паспорти. В них ті паспорти, як у карточних шулерів. Це знецінення українського громадянства. Так не повинно бути», - заявив Ляшко.


Источник

Добавить комментарий

Оставить комментарий