Ляшко пропонує в Конституції навічно закріпити землю за фермерамиЛідер Радикальної партії запропонував внести зміни до Конституції України, в яких визначити, що основна форма господарювання на селі – фермерські господарства.

«Земля – це головний ресурс для розвитку місцевих громад. Натомість влада хоче позбавити українців права володіти своєю землею. 55 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з вимогою скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, який на превеликий жаль діє лише до кінця цього року. Незабаром уряд збирається внести на розгляд парламенту законопроект про запровадження ринку землі, давши можливість прийти в Україну транснаціональним компаніям. Земля має годувати тільки українських селян. Можна продавати лише продукцію, вирощену на землі, а не саму землю», - впевнений політик.

Замість продажу землі народний депутат пропонує провести інвентаризацію всіх земельних ділянок в Україні.

«Досі не зрозуміло, скільки в Україні мільйонів гектарів незатребуваних паїв, наприклад, від померлих, в яких немає спадкоємців, або скільки в корупційний спосіб здаються в оренду райдержадміністраціями і гроші за це йдуть комусь в кишень і з них не сплачують податки до місцевих бюджетів», - наголосив лідер опозиційної фракції.

Водночас Олег Ляшко закликав парламентарів підтримати ініційовані ним зміни до Конституції, якими він пропонує назавжди закріпити землю за українськими селянами.

«Давайте раз і назавжди скажемо, що головний господар на українській землі – це фермер, і знімемо питання дерибану землі та передачі її у власність іноземцям. Українська земля має служити українцям», - підкреслив парламентар.


Источник

Добавить комментарий

Оставить комментарий